+48 17 744 90 80 Pon - Pt 07:30 - 15:30 ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec (SSE), POLSKA
Certyfikat
ISO 9001:2015
Numer 1
w branży
Lider
W REGIONIE
Strona główna » Dlaczego warto zdecydować się na sieć światłowodową w firmie?

Dlaczego warto zdecydować się na sieć światłowodową w firmie?

Obecnie podstawą sprawnie działającego przedsiębiorstwa jest nieprzerwany i stabilny dostęp do sieci. Internet odgrywa znaczącą rolę w praktycznie każdej branży. Sieć jest podstawą dla systemów wewnętrznych, komunikatorów czy skrzynek. Branża marketingowa i sprzedażowa w dużej mierze prowadzi swoją działalność za pośrednictwem internetu. Sytuacje, kiedy strony ładują się zbyt wolno bądź niemożliwe jest przesłanie wiadomości e-mail, są w firmach niedopuszczalne, mogą znacząco spowolnić procesy wewnętrzne czy utrudnić kontakt z klientami, a także prowadzić do frustracji pracowników. W celu uniknięcia jakichkolwiek problemów z siecią coraz więcej firm decyduje się na światłowód.

Jakie są największe zalety światłowodu w firmie?

Światłowody są najnowocześniejszą technologią przesyłu danych, dlatego też w porównaniu do innych metod wypada najlepiej pod względem skuteczności. Dużą zaletą tego rozwiązania jest brak zakłóceń podczas przesyłania danych, co ma miejsce w przypadku komunikacji radiowej, czy nawet internetu LTE. Dzięki temu niezależnie od warunków atmosferycznych czy miejsca przebywania każdy z pracowników może korzystać z internetu.

Światłowody pozwalają na osiąganie ogromnych prędkości i odświeżanie danych z naprawdę dużą częstotliwości, nawet jeżeli do sieci podłączone jest sporo urządzeń. Dzięki temu ta technologia przesyłu danych sprawdzi się zarówno w małych firmach, jak i ogromnych korporacjach. Warto wspomnieć, że dzięki światłowodom możliwe jest niezwykle szybkie przesyłanie sygnału telefonii stacjonarnej, dzięki czemu rozwiązanie to coraz częściej wykorzystuje się w firmach zajmujących się reklamacjami, telefoniczną obsługą klienta lub Contact Center.

Co jeszcze zachęca przedsiębiorców do instalacji sieci światłowodowej w firmie?

Bardzo ważnym parametrem, nierzadko decydującym o wyborze rodzaju sieci, jest jej bezpieczeństwo. Światłowód jest bardziej odporny na cyberataki niż zwykła sieć wykonana z miedzianego okablowania. Dobrze stworzony projekt sieci oraz odpowiednie wykonanie zapewniają stały dostęp do bezpiecznego i szybkiego internetu i gwarantują przesyłanie nawet dużych plików w mgnieniu oka. Dodatkowe zabezpieczenie przesyłanych danych jest szczególnie ważne dla przedsiębiorstw operujących danymi poufnymi oraz informacjami utajnionymi.

Dużą zaletą sieci światłowodowych jest to, że ich montaż przebiega bardzo szybko i sprawnie, a finalny efekt jest estetyczny i nie rzuca się w oczy. Dzięki temu można zainstalować go nawet w nowoczesnym biurze, do którego przychodzą klienci i potencjalni współpracownicy. Do dużych plusów światłowodów należy także spora odporność na uszkodzenia, dzięki czemu światłowody bardzo rzadko ulegają awarii. Jak już wspomniano, za pomocą światłowodów można w krótkim czasie przesłać nawet duże pliki. Jest to możliwe dzięki dużej przepustowości tej sieci, nieporównywalnie większej, chociażby od standardowej sieci radiowej.

Jak widać, światłowody niosą za sobą wiele korzyści. Ich wykorzystanie w przedsiębiorstwie zapewni stały i bezpieczny dostęp do sieci, a także możliwość szybkiego przesyłania plików, niezależnie od ich wielkości. Ze względu na niską awaryjność, a także dzięki regularnym przeglądom wykonywanym przez specjalistów pracownicy zarówno małych, jak i dużych firm mogą korzystać z sieci bez obaw o spowolnienie jej z powodu burzy czy dużej liczby użytkowników.

GDPR